Krajská liga mužů, 1. kolo, 20. 9. 2020, 17:00 hod.
ZS Brumov-Bylnice

4:3pr
HC Uherské Hradiště
branky: Slovák Adam (Novosad, Macháč), Sopek Vojtěch (Strnka, Janíček), Novosad Viktor (Macháč), Krůžela František (Tulpa)
Sestava HC Brumov-Bylnice
golman : Žižka Andrej, obrana: Divoš Michal, Strnka Šimon, Lysák Michal, Vaněk Jakub, Lysák Tomáš, Krůžela František útok: Janíček Martin, Macháč Jiří, Vaněk Jaroslav jun., Častulík Tadeáš, Lysák Lukáš, Novosad Viktor, Tulpa Tomáš, Sopek Vojtěch, Slovák Adam

Soupeřem byl letitý rival HC Uherské Hradiště. Utkání začalo na domácím ledě v 17:00 hodin minutou ticha za zemřelého trenéra reprezentace Miloše Říhu, který zemřel 1.9.2020 v Praze. Tento hokejový velikán dlouhodobě spolupracoval s naším klubem a několikrát zavítal na náš zimní stadion. Spolu s prezidentem našeho klubu plánovali hokejové soustředění Spartaku Moskva, které se z důvodů změn nemohlo uskutečnit. Jako trenér Slovanu Bratislava se opět obrátil na služby našeho klubu, když vybíral vhodný areál pro soustředění svého klubu.

Po minutě ticha začal tvrdý boj o cenné body. První třetina našim borcům nevyšla a do kabiny se šlo za stavu 1:3 pro hosty. Chlapi ale utkání nevzdávali a ve 12 minutě druhé třetiny se trojice našich nejmladších hráčů ročník 2003 Martin Janíček, Šimon Strnka a Vojta Sopek postarala o pěknou branku a snížila stav na 2:3. V poslední třetině po přihrávce Jirky Macháče, opět ročník 2003, vymetl pavučiny v soupeřově síti Viktor Novosad a skóre 3:3 ukončilo utkání v základní hrací době. Následovalo prodloužení a to si naši borci dobře pohlídali, když hned v druhé minutě přihrál dobře Tomáš Tulpa a Franta Krůžela úspěšně zakončil. Výborný výkon celého týmu, který byl historicky poprvé tvořen pouze z našich odchovanců, kdy jejich věkový průměr je 19 let, si získané dva body plně zasloužil.

Děkujeme také divákům, kteří vytvořili perfektní hokejovou atmosféru a disciplinovaně dodržovali vládní opatření COVID 19.

Další mistrovské utkání se odehraje v sobotu 26.9.2020 na domácím ledě proti SHKM Hodonín, začátek v 18:00 hodin a v pondělí 28.9.2020 v Blansku proti domácímu týmu, začátek utkání v 17:00 hodin