Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

HCBBSS se zúčastnil speciální vánoční výzvy

08.01.2021 | Jan Vaněk

Každý má možnost volby. Můžu sedět doma, nebo sportovat. Takové bylo motto speciální vánoční výzvy, kterou si pro kluby připravil regionální trenér Českého hokeje Oldřich Kališ. A ujala se parádně!

Celý nápad navázal na meziklubové výzvy, s nimiž regionální trenéři přišli už na podzim. V době, kdy se nehrají žádné soutěže, podnítili kluby k soubojům na dálku, a hlavně tím přiměli děti k pohybu.

Podobné poselství, ale tentokrát zcela bez jakýchkoli vítězů a poražených, nesla i vánoční výzva Oldřicha Kališe. Oslovil všech 25 klubů, které spadají do jeho regionu na jižní Moravě a v blízkém okolí, aby všemožnými pohybovými aktivitami obkroužily celou republiku.

Tedy jen pomyslně – zkrátka aby děti od čtvrtých do sedmých tříd a jejich trenéři urazili nejméně vzdálenost 2327 kilometrů, která odpovídá délce hranic Česka.

„Mohli chodit, běhat, lyžovat, jezdit na kole... Na konci výzvy měly děti poslat svoje kilometry trenérům, ti je následně přeposlali mně, a já jsem to všechno sečetl,“ líčí Kališ.

Výsledek ale drtivě převýšil jeho očekávání. Dostal se totiž na součet 32 653 kilometrů! „Úplně mi to vyrazilo dech, vůbec jsem s tím nepočítal. Zapojili se všichni, někdo víc, někdo méně. Jsem na ně strašně hrdý a strašně jim za to děkuju,“ vzkazuje Oldřich Kališ.

Hokejisté jen s drobnou pomocí trenérů málem obkroužili celou zeměkouli... „Je vidět, že když se děti a kluby propojí, tak můžou jako celek dosáhnout velkých věcí. To byla ta největší podstata – propojit lidi a udržet děti a rodiny v pohybu.“

Rodiče si za podporu svých ratolestí rozhodně zasloužili pochvalu. „Jsem moc rád, že se s dětmi hýbali,“ pokyvuje Oldřich Kališ.

Otevření zimních stadionů je zatím bohužel ve hvězdách, proto je teď potřeba vymýšlet pro děti jiné aktivity. A když se k tomu přidá originální myšlenka, všechno jde lépe.

„To, co teď děti, trenéři i rodiče ukázali, je správný způsob, jak bojovat s aktuální situací – zůstat v pohybu a nesedět na zadku,“ ví Kališ a současně věří trenérům, že pro své svěřence nachystají další nápady.

Všichni, kdo se pohybují kolem hokeje, ale mají pochopitelně jiné hlavní přání: „Abychom se v dohledné době opět dostali na led. Doufám v to,“ uzavírá Oldřich Kališ.

Kluby zapojené do vánoční výzvy:

HC Blansko, HC Brumov-Bylnice, HC Lvi Břeclav, SHKM Hodonín, HC Kometa Brno, HK Kroměříž, HC Orli Lanškroun, HC Slovan Moravská Třebová, TJ Náměšť nad Oslavou, HC Olomouc, SK Prostějov 1913, HC ZUBR Přerov, Technika Brno, HC Uherské Hradiště, HC Spartak Uherský Brod, Hokej Uherský Ostroh, HC Uničov, HC Spartak Velká Bítěš, MBK Vyškov, VHK ROBE Vsetín, HCM Warriors Brno, HK Mladí Draci Šumperk, HC Zastávka, PSG Berani Zlín, HC Orli Znojmo.

Vyhodnocení výzvy:

Hráči 4. a 5. tříd: 14 801,5 km

Hráči 6. a 7. tříd: 15 304 km

Trenéři: 2 518 km

Celkem: 32 653,5 km

Zdroj: hokej.cz

 
Aktuální články
Začala nová sezóna 2021/2022

Vážení rodiče, sportovci a členové našeho klubu, 1. května 2021 začala 13. sportovní a provozní sezóna.

 
Obezitolog radí rodičům: Je důležité děti na dvě hodiny „zničit“

Mohlo by se zdát, že líp by jim bylo v teple u kamen. Nevlídné počasí je přesto nikterak neodradilo, Martin Matoulek si se svým...

 
Další smutná událost

Ve věku 71 let nás po krátké nemoci opustil věrný fanoušek našeho klubu pan Václav Šebo. Zemřel v pátek 25.prosince 2020. S naším...

 
PF 2021
 
Dárky pro všechny naše mladé hokejisty
 
Školička bruslení - Skvělý dárek pro Vaše děti
 
Meziklubové výzvy mají úspěch
 
Hráči, nezapomínejte trénovat doma
 
O systému Českého hokeje s Filipem Pešánem
 
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL - Na farmě s Liborem Hájkem
 
Utkání
 
HC Brumov-Bylnice - kontakt: hcbbss@atlas.cz RSS