Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Meziklubové výzvy mají úspěch

20.12.2020 | Eliška Vaňková

Doba ovlivněná pandemií koronaviru a následnými vládními opatřeními nahrává novým nápadům, které pomohou v klasickém životě, ale i s výchovou mladých hokejových nadějí .

Regionální trenéři Českého hokeje Oldřich Kališ a Petr Beránek kladně hodnotí projekt meziklubových výzev, které si většina klubů vzala za své. Základem výzev, které si vytváří trenéři anebo samotní hráči jednotlivých klubů, jsou dobrovolnost a fair play. „Chtěli jsme tím nahradit soupeření v zápasech, o které teď děti přichází. Nikdo kluky nenutí a nic jim neorganizuje. Chtěli jsme vidět jejich samotný přístup k soutěžení, protože jsme měli pocit, že ta touha vyhrát vymizí. To byl hlavní důvod, ale jasně jsme řekli, že je nutit nebudeme,“ nadhazuje Beránek.
Kromě dalšího možného pohybu pro mládežnické kategorie a soupeření má nápad řadu dalších přidaných hodnot. Například se trenéři na základě výzev navzájem obohacují novými poznatky a cvičeními. „Podporuje se meziklubová komunikace ve spádové oblasti, předávají si zkušenosti a vidí rozdílný přístup k výzvám a podobně,“ hlásí Beránek.
Přestože už omezení aktivit, společných tréninků a dalších oblastí života trvá s přestávkami několik měsíců, chuť dětí k pohybu nevymizela. Ba naopak. Přístup dětí hodně koresponduje s přístupem trenérů. Přesně se potvrdilo, že kde to dobře funguje a kde je dobrý trenér, tam ty výzvy mají smysl. 

Také náš klub se do této výzvy zapojil a vede si  v celorepublikovém hodnocení velmi dobře. 

Kompletní vyhodnocení 1.-6.kolo týmové výzvy

MLADŠÍ ŽÁCI - průměrná účast 57%
1. Moravská Třebová     96%
2. HC BBSS     92%
3. Vsetín     91%
4. Olomouc     82%
5. Znojmo     68%

4.+5.třída - průměrná účast 57%
1. Vsetín     85%
2. Moravská Třebová     81%
3. HC BBSS     79%
4. Uničov     72%
5. Warriors Brno     68% 
Aktuální články
Začala nová sezóna 2021/2022

Vážení rodiče, sportovci a členové našeho klubu, 1. května 2021 začala 13. sportovní a provozní sezóna.

 
Obezitolog radí rodičům: Je důležité děti na dvě hodiny „zničit“

Mohlo by se zdát, že líp by jim bylo v teple u kamen. Nevlídné počasí je přesto nikterak neodradilo, Martin Matoulek si se svým...

 
HCBBSS se zúčastnil speciální vánoční výzvy

Každý má možnost volby. Můžu sedět doma, nebo sportovat. Takové bylo motto speciální vánoční výzvy, kterou si pro kluby připravil...

 
Další smutná událost
 
PF 2021
 
Dárky pro všechny naše mladé hokejisty
 
Školička bruslení - Skvělý dárek pro Vaše děti
 
Hráči, nezapomínejte trénovat doma
 
O systému Českého hokeje s Filipem Pešánem
 
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL - Na farmě s Liborem Hájkem
 
Utkání
 
HC Brumov-Bylnice - kontakt: hcbbss@atlas.cz RSS