Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

#HokejDoma: Cvičení pro brankáře - ODSKOKY STRANOU, ZÁKROK HOLÍ

24.04.2020 | Jan Vaněk

Série #HokejDoma: Cvičení pro brankáře pokračuje čtvrtým dílem, který se zaměřuje na odskoky stranou a zákroky holí. Videa připravuje brankářská komise ve spolupráci s profesionálními regionálními trenéry brankářů Českého hokeje.

Ve čtvrtém příspěvku vám přidáváme odlišné formy pohybu brankáře stranou v laterálním pohybu. V tréninku můžeme pokračovat v počtu 12 -15x pro každou stranu v počtu 5-7 sérií. Důležitý je zde přechod do rychlejšího pohybu např. v pohybu do odskoku stranou.

K tréninkové baterii materiálů přidáváme krátký popisek, kdy je potřeba se před navedením do cviku vždy důkladně na tréninkovou jednotku připravit, pár rad a tipů do tréninku odskoků a zákroků holí:

  • Brankáři nastupují do jednotky přiměřeně rozcvičení (tzn. měli by mít prohřáté a uvolněné svalstvo) 
  • Brankáři v doskoku vždy vedou svůj pohyb v maximální možné rychlosti Brankáři mohou před každým hodem tenisáku svůj pohyb předem vizualizovat 
  • Brankáři jsou do startu z různých poloh navedeni vždy z obou stran abychom neopakovali stále jednu z dominantních stran brankářů, ale pracovali na všestranném rozvoji obou mozkových hemisfér 
  • Brankáři do zákroku holí vedou svůj pohyb a navedení očí vždy zároveň do zvednutí hole 
  • Brankáři do zákroku holí reagují dále na odražený míček po dopadu na zem 
  • Brankáři se vždy navádí společně s hlavou a tělem jako jeden celek na odražený nebo dopadající tenisák 
  • Brankáři vedou svůj pohled včetně zaměření se a sledování tenisáku 
  • Brankáři jsou v úvodních a všech dalších pozicích v zádech narovnáni, kdy dbáme také na rovnání se často zakulacených zad

Ukázky cvičení pro brankáře jsou připravované ve spolupráci profesionálních regionálních trenérů Českého hokeje, jsou zveřejňovány každý týden a distribuovány prostřednictvím regionálních trenérů brankářů klubovým trenérům, rodičům a brankářům.

 
Aktuální články
Jedeme na mezinárodní turnaj inline hokeje

Náš klub byl osloven chorvatským partnerem, kterého zastupuje náš hráč Ante Imeri, zda by se nezúčastnil v rámci předsezónní přípravy...

 
Dětský den jsme prožili sportovně

1.červen je veden jako Mezinárodní den dětí již několik generací.

 
Hokejisti hrají fotbal

Ve čtvrtek 28.5.2020 si naši mladí borci vyšlápli na kolech do Valašských Klobouk, kde je čekali na fotbalovém hřišti zdatní soupeři.

 
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL – Aktivity v lese
 
Opustil nás Vladimír Pecl
 
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL – Cvičení „dřevěné tyče“
 
Začínáme trénovat společně
 
Náš hráč pokořil 50 kopců
 
Zahájení sezóny 2020-2021
 
Tréninky našich hráčů #5
 
Utkání
 
HC Brumov-Bylnice - kontakt: hcbbss@atlas.cz RSS