Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

#HokejDoma alias nový seriál cvičení. Přidej se k bráchům z NHL!

27.03.2020 | Jan Vaněk

Český hokej v době karantény připravil pro všechny mladé hokejisty nový seriál domácích cvičení. Inspiraci do něj vnesli i hráči NHL – první tréninky si totiž vzali na starosti bratři Ondřej a David Kašovi.

V současné situaci bohužel není možné ani hrát žádná utkání, ani společně trénovat. Na to zareagovalo oddělení rozvoje ledního hokeje s regionálními trenéry Českého hokeje: Společně připravili cvičení pro individuální aktivitu, přípravu, trénink a zábavu.

„Jedná se o domácí cvičení pro jednotlivce a malé skupinky cvičících, tedy hráče, sourozence či rodiče, v jedné domácnosti. Každý týden se objeví nová cvičení a aktivity,“ představuje projekt manažer rozvoje ledního hokeje Slavomír Lener. 
Cvičení budou postupně představovat jednotliví regionální trenéři s pomocí žákovských trenérů, kteří působí v daném regionu. Video bude ihned k dispozici všem trenérům i veřejnosti jako návod a inspirace. Trenéři žáků Českého hokeje se postarají o to, aby šla cvičení před koncem každého týdne do rodin a k hráčům – tak, aby mohli začít už o víkendech. 

„Chceme, aby bylo z naší strany směrem k dětem a rodičům jasné, že se jedná o inspiraci a motivaci. Ne o domácí úkoly. Budeme jim navrhovat, jak často a jak dlouho cvičit nebo kde mohou cviky provádět,“ popisuje Lener. Jestli se rozhodnou pro aktivitu doma, na zahradě, nebo v přírodě, to už bude čistě na nich. 

„Víme, že mnozí rodiče své děti k aktivitě sami vedou. Podnikají spolu procházky do přírody, doma cvičí s hokejkou nebo různě posilují. Některé to ale ani nenapadne, někteří si zase nevědí rady nebo jim brzy dojdou nápady,“ vysvětluje Lener, proč chce svaz s tréninkem pomáhat. 
Všechna cvičení budou uložena v aplikaci Coach Manager, postupně tak bude vznikat zásobník, který budou mít neustále k dispozici všichni trenéři využívající tuto aplikaci. Těch je momentálně 2100, další se mohou zdarma registrovat. Kluboví trenéři pak samozřejmě budou směrem k hráčům a rodičům používat další komunikační prostředky a sociální sítě. 

Úvodní příspěvek nachystal pro nejmladší hokejisty profesionální regionální trenér Robert Kaše, který cvičí se svými syny a hráči NHL – Ondřejem a Davidem. 

„První cvičení jsme udělali na posilování core, to znamená břišního a zádového svalstva. Druhým cvičením je driblink s kuličkou, kde pracuje spodní ruka. Jsou to základní věci, žádná velká věda,“ říká.
Jeho synové se v době přerušení zámořské soutěže vrátili domů, kde se v létě připravují na novou sezonu každoročně. Teď mohou inspirovat své následovníky. Jak Robert Kaše podotýká, videa nevytvořili čistě pro aktuální období.  
„Chceme, aby to kluci a holky dělali pořád. Je nám ale úplně jedno, jestli budou provádět zrovna tahle konkrétní cvičení, nebo budou třeba chodit za barák hrát fotbal,“ líčí. „Prostě nám jde o to, aby se děti naučily každý den něco dělat i mimo hokej, sportovat a chodit ven. Aby jenom neseděly doma u počítačů, playstationů a mobilů,“ dodává Robert Kaše.  
Nahrávejte svá videa na sociální sítě, v popisku použijte hashtag #HokejDoma a ukažte všem, jak trénujete vy!

Zdroj: hokej.cz

 
Aktuální články
Nejmladší začali sezónu na ledě

Po dorostu, mužích, mladších a starších žácích také tým naší přípravky obul brusle a vyjel na led.

 
První bruslení pro veřejnost v letošní sezóně

Přijďte si zabruslit v horkých letních dnech na Zimní stadion Brumov-Bylnice.

 
Marek Ročák v reprezentaci

Práce našich trenérů a celého klubu začíná " nést své ovoce."

 
Hokejové kempy na zimním stadionu Brumov-Bylnice
 
Volební valná hromada HC BBSS
 
Patrik Chuchma opět na startovací listině
 
Zakončení přípravného období
 
Mezinárodní turnaj v Zadaru zrušen
 
Mezinárodní turnaj v inline hokeji se blíží - program
 
Informativní schůzky trenérů a vedení klubu s rodiči
 
Utkání
 
HC Brumov-Bylnice - kontakt: hcbbss@atlas.cz RSS