Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

#HokejDoma alias nový seriál cvičení. Přidej se k bráchům z NHL!

27.03.2020 | Jan Vaněk

Český hokej v době karantény připravil pro všechny mladé hokejisty nový seriál domácích cvičení. Inspiraci do něj vnesli i hráči NHL – první tréninky si totiž vzali na starosti bratři Ondřej a David Kašovi.

V současné situaci bohužel není možné ani hrát žádná utkání, ani společně trénovat. Na to zareagovalo oddělení rozvoje ledního hokeje s regionálními trenéry Českého hokeje: Společně připravili cvičení pro individuální aktivitu, přípravu, trénink a zábavu.

„Jedná se o domácí cvičení pro jednotlivce a malé skupinky cvičících, tedy hráče, sourozence či rodiče, v jedné domácnosti. Každý týden se objeví nová cvičení a aktivity,“ představuje projekt manažer rozvoje ledního hokeje Slavomír Lener. 
Cvičení budou postupně představovat jednotliví regionální trenéři s pomocí žákovských trenérů, kteří působí v daném regionu. Video bude ihned k dispozici všem trenérům i veřejnosti jako návod a inspirace. Trenéři žáků Českého hokeje se postarají o to, aby šla cvičení před koncem každého týdne do rodin a k hráčům – tak, aby mohli začít už o víkendech. 

„Chceme, aby bylo z naší strany směrem k dětem a rodičům jasné, že se jedná o inspiraci a motivaci. Ne o domácí úkoly. Budeme jim navrhovat, jak často a jak dlouho cvičit nebo kde mohou cviky provádět,“ popisuje Lener. Jestli se rozhodnou pro aktivitu doma, na zahradě, nebo v přírodě, to už bude čistě na nich. 

„Víme, že mnozí rodiče své děti k aktivitě sami vedou. Podnikají spolu procházky do přírody, doma cvičí s hokejkou nebo různě posilují. Některé to ale ani nenapadne, někteří si zase nevědí rady nebo jim brzy dojdou nápady,“ vysvětluje Lener, proč chce svaz s tréninkem pomáhat. 
Všechna cvičení budou uložena v aplikaci Coach Manager, postupně tak bude vznikat zásobník, který budou mít neustále k dispozici všichni trenéři využívající tuto aplikaci. Těch je momentálně 2100, další se mohou zdarma registrovat. Kluboví trenéři pak samozřejmě budou směrem k hráčům a rodičům používat další komunikační prostředky a sociální sítě. 

Úvodní příspěvek nachystal pro nejmladší hokejisty profesionální regionální trenér Robert Kaše, který cvičí se svými syny a hráči NHL – Ondřejem a Davidem. 

„První cvičení jsme udělali na posilování core, to znamená břišního a zádového svalstva. Druhým cvičením je driblink s kuličkou, kde pracuje spodní ruka. Jsou to základní věci, žádná velká věda,“ říká.
Jeho synové se v době přerušení zámořské soutěže vrátili domů, kde se v létě připravují na novou sezonu každoročně. Teď mohou inspirovat své následovníky. Jak Robert Kaše podotýká, videa nevytvořili čistě pro aktuální období.  
„Chceme, aby to kluci a holky dělali pořád. Je nám ale úplně jedno, jestli budou provádět zrovna tahle konkrétní cvičení, nebo budou třeba chodit za barák hrát fotbal,“ líčí. „Prostě nám jde o to, aby se děti naučily každý den něco dělat i mimo hokej, sportovat a chodit ven. Aby jenom neseděly doma u počítačů, playstationů a mobilů,“ dodává Robert Kaše.  
Nahrávejte svá videa na sociální sítě, v popisku použijte hashtag #HokejDoma a ukažte všem, jak trénujete vy!

Zdroj: hokej.cz

 
Aktuální články
Jedeme na mezinárodní turnaj inline hokeje

Náš klub byl osloven chorvatským partnerem, kterého zastupuje náš hráč Ante Imeri, zda by se nezúčastnil v rámci předsezónní přípravy...

 
Dětský den jsme prožili sportovně

1.červen je veden jako Mezinárodní den dětí již několik generací.

 
Hokejisti hrají fotbal

Ve čtvrtek 28.5.2020 si naši mladí borci vyšlápli na kolech do Valašských Klobouk, kde je čekali na fotbalovém hřišti zdatní soupeři.

 
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL – Aktivity v lese
 
Opustil nás Vladimír Pecl
 
#HokejDoma: Trénuj jako hráči NHL – Cvičení „dřevěné tyče“
 
Začínáme trénovat společně
 
Náš hráč pokořil 50 kopců
 
Zahájení sezóny 2020-2021
 
Tréninky našich hráčů #5
 
Utkání
 
HC Brumov-Bylnice - kontakt: hcbbss@atlas.cz RSS