Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Spolupráce mezi kluby dostala zelenou

16.12.2019 | Eliška Vaňková

Memorandum podepsáno. Kluby v kraji udělaly další krok k prohloubení spolupráce 

Na Zimním stadionu Luďka Čajky se v neděli 15. prosince 2019 sešli zástupci všech devíti hokejových klubů Zlínského kraje. Na společném mítinku během turnaje deváťáků Sev.en Hockey Cup podepsali memorandum, s jehož pomocí by měla být vzájemná spolupráce mezi kluby v budoucnu hlubší a systematičtější. Podpisu přihlíželi také primátor města Zlína Jiří Korec a člen rady Zlínského kraje Miroslav Kašný.

Snahou hokejových klubů v kraji je prohloubit vzájemnou spolupráci, a to i přes sportovní rivalitu, která se mezi některými z nich může objevovat. Dlouhodobým cílem všech zúčastněných je zkvalitnění výchovy a rozvoje mladých hokejistů v regionu. Podpis memoranda je jedním z kroků, který by měl vést k realizaci těchto cílů. „Chceme dostat lední hokej ve Zlínském kraji do lepších pozic v rámci České republiky. Bez podpory kraje a samosprávy to nelze uskutečnit. Velmi si vážíme podpory těchto veřejných institucí. Podpisu memoranda předcházelo několik společných sezení zástupců všech klubů a nyní chceme společné závazky z našich jednání uvést do praxe. Věřím, že společným úsilím se to podaří,“ pověděl Tomáš Valášek, manažer mládeže HC Berani Zlín a hlavní iniciátor memoranda. 


Slavnostnímu aktu byl přítomen i primátor města Zlína Jiří Korec: „Vyjadřuji velkou radost, že kluby táhnou za jeden provoz a podařilo se je sjednotit ve vzájemnou spolupráci. Náš kraj nemá velké ekonomické možnosti jako ostatní kluby v republice, proto se musíme zaměřit právě na mládež. Věřím, že tento krok pomůže, abychom se dostali zpátky do popředí a aby lidé začali přemýšlet nad hraním hokeje ve Zlínském kraji. Chceme, aby hokej v kraji měl dobré jméno napříč všemi kluby v republice.“ Člen rady Zlínského kraje Miroslav Kašný uvedl: „Těší mě, že jste se domluvili na spolupráci mládežnického hokeje v našem kraji.“ 

Projektem, kterému by mělo například memorandum pomoct, je Krajské centrum výchovy mládeže, na jehož vzniku v těchto měsících hokejové kluby pracují. Nové centrum by mělo umožnit vzájemnou výměnu trenérských znalostí a zkušeností nebo poskytnout příležitost talentovaným hokejistům z menších klubů prorazit ve vyšších soutěžích. „Chceme utvořit centrum, které bude vyhovovat specifickým podmínkám našeho regionu. Snahou je udržet talentované hráče ve Zlínském kraji, a to v ideálním případě až do dospělého věku. Pokud se nám podaří vychovat vzdělaného a slušného člověka s vazbou na region, pomůže to nejen sportovním klubům, ale celému Zlínskému kraji,“ vysvětlil Tomáš Valášek.  

Kluby, které podepsaly memorandum o spolupráci: 
PSG Berani Zlín 
VHK ROBE Vsetín 
HC Bobři Valašské Meziříčí 
HC Spartak Uherský Brod 
HC Uherské Hradiště 
HOKEJ Uherský Ostroh 
HK Kroměříž 
HC Brumov-Bylnice 
HC Rožnov pod Radhoštěm

 
Aktuální články
Muži v Břeclavi bez bodů

V sobotu 18.1.2020 zajížděl tým mužů do Břeclavi.

 
Těsná prohra s Warriorem

V sobotu 18.1.2020 odehrál tým dorostu další mistrovské utkání, tenkrát na domácím ledě.

 
Krasobruslařky na závodech v Uherském Brodě

V neděli 12.1.2020 se konaly další krasobruslařské závody, tentokrát v Uherském Brodě.

 
Přípravka hrála ve Zlíně
 
Budeme hrát na olympiádě
 
BRUSLENÍ VEŘEJNOSTI
 
4. a 5.třída bojovala v Uherském Hradišti
 
Muži podlehli Hodonínu
 
Dorostenci prohráli až na nájezdy
 
Starší žáci si po včerejším výprasku spravili chuť
 
Utkání
Starší žáci | Sobota 25.01.2020, 12:00
HK Kroměříž - HC Brumov-Bylnice
 
Starší žáci | Sobota 01.02.2020, 12:15
HOKEJ Uherský Ostroh - HC Brumov-Bylnice
 
Mladší žáci | Sobota 25.01.2020, 10:00
HK Kroměříž - HC Brumov-Bylnice
 
Mladší žáci | Sobota 01.02.2020, 10:15
HOKEJ Uherský Ostroh - HC Brumov-Bylnice
 
Muži | Neděle 26.01.2020, 17:00
HC Brumov-Bylnice - HC Uherské Hradiště
 
Muži | Sobota 01.02.2020, 17:00
HC Spartak Velká Bíteš - HC Brumov-Bylnice
 
 
HC Brumov-Bylnice - kontakt: hcbbss@atlas.cz RSS